Orkla - Foods česko a Slovensko

09. 12. 2019

Salátový šampionát opět podpořila Vitana

V sobotu 30. listopadu proběhl třináctý ročník Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu Vitana Majonéza Cup 2019 za účasti 18 kuchařských týmů.

Salátový šampionát opět podpořila Vitana
Vítězný sametový salát týmu Tři grácie

Ve středočeském Mratíně se sešli kuchařští mistři, aby se poměřili v přípravě tradičního vánočního pokrmu. Pravidla byla jednoduchá. Týmy musely připravit 2 kg toho nejlepšího bramborového salátu při splnění jen jedné podmínky – pokrm musel obsahovat brambory a majonézu.

 

V kategorii seniorů zvítězil tým Tři grácie s receptem na Sametový salát, který pojal servírování bramborového salátu v duchu oslavy výročí třiceti let od sametové revoluce. Aranžmá naservírovaného stolu a originální dekorace spolu s vynikající chutí nejvíce oslovila porotu pod vedením známého novináře Josefa Klímy.

 

Juniorskou kategorii ovládl tým Diplomatky, který svůj Lesní salát servíroval originálně na dřevě a nebál se použít ingredience jako je smrkový džem, kaštany či křepelčí vajíčka.

 

„Soutěžící si letos dali velkou práci s výzdobou. Recepty byly většinou tradiční, ale osvěžené nějakou zajímavou ingrediencí, která jim dodala šmrnc. Zároveň bylo vidět, že pro mladé jsou témata ekologie a ochrany přírody důležitá,“ říká Magdaléna Šodorová z oddělení marketingu.