Orkla - Foods česko a Slovensko

11. 01. 2023

Orkla kupuje maďarského výrobce potravin Khell-Food

Orkla Foods Česko a Slovensko uzavřela kupní smlouvu týkající se 100procentního obchodního podílu ve společnosti Khell-Food Kft., největšího výrobce balených chlazených sendvičů a baget na maďarském trhu.

Orkla kupuje maďarského výrobce potravin Khell-Food
Orkla kupuje maďarského výrobce potravin Khell-Food
Společnost Khell-Food byla založena v roce 1992. Své produkty, které prodává na maďarském trhu převážně pod svou vlastní značkou, vyrábí v moderním výrobním závodě poblíž Budapešti. Její obrat v roce 2021 dosáhl cca 8,17 milionů EUR (podle aktuálního směnného kurzu).

„Ze společnosti, kterou jsem založil před 30 lety jako rodinnou firmu, se mi podařilo vybudovat lídra na maďarském trhu v oblasti hotových sendvičů a baget. Upřímně věřím, že Orkla bude dobrým majitelem a že firma, zaměstnanci i značka budou z tohoto vlastnictví dlouhodobě těžit,“ říká Zoltán Kelényi, zakladatel, majitel a generální ředitel společnosti Khell-Food, a dodává: „Orklu respektuji, líbí se mi její budoucí strategie a hodnoty. Osobně chci zajistit, aby tento byznys naplnil svůj potenciál a proto jsem se rozhodl přijmout pozici generálního ředitele Khell-Food pod vlastnictvím společnosti Orkla.“

Hluboce si vážíme rodinného dědictví společnosti Khell-Food a uděláme maximum pro její další rozvoj a posílení značky. Tato akvizice je v souladu s naší strategií podporovat spotřebitele v jejich moderním životním stylu. V České republice již v kategorii chlazených potravin úspěšně podnikáme se značkou Simply Fresh a tyto zkušenosti bychom rádi využili i na maďarském trhu,“ říká Pawel Szczesniak, generální ředitel společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko.

Orkla Foods Česko a Slovensko již na maďarském trhu působí prostřednictvím své dceřiné společnosti Hamé Hungary.

Kupní smlouva bude nyní předložena příslušným maďarským úřadům a očekává se, že nabude účinnosti v průběhu prvního čtvrtletí roku 2023. Smluvní strany se dohodly, že nezveřejní kupní cenu.