Orkla - Foods česko a Slovensko

16. 08. 2019

Nový prezident a generální ředitel Orkly

Jaan Ivar Semlitsch dnes 16. srpna nastoupil na pozici prezidenta a generálního ředitele společnosti Orkla.

Nový prezident a generální ředitel Orkly
Nový prezident a generální ředitel Orkly

Jaan Ivar má předchozí zkušenosti ze společností Elkjøp, Dixon Carphone, Rema Industrier, Plantasjen a Statoil Retail. „Být zvolen do vedení Orkly je v mnoha ohledech splnění mého snu,“ říká Jaan Ivar Semlitsch (47).

"Jsem rád, že Jaan Ivar Semlitsch tuto pozici přijal. Má 24 let rozsáhlých manažerských zkušeností ze skandinávských a mezinárodních společností a byl velmi úspěšným generálním ředitelem několika společností. Správní rada jednomyslně dospěla k závěru, že Jaan Ivar bude pro nadcházející leta tím správným člověkem, který povede Orklu,“ říká předseda správní rady Orkly Stein Erik Hagen.

Jaan Ivar Semlitsch přichází do Orkly ze společnosti Dixons Carphone Plc, kde více než šest let působil na pozici generálního ředitele Elkjop Nordic. V uplynulém roce také řídil mezinárodní operace společnosti Dixons Carphone.

Semlitsch působil od roku 2009 do roku 2013 jako generální ředitel společnosti Rema Industrier a od roku 2007 do roku 2009 jako generální ředitel společnosti Plantasjen. V letech 2004 - 2007 byl generálním ředitelem ve společnosti Statoil Retail Europe, 2001 - 2004 generálním ředitelem společnosti Expert Denmark a v období 1995 - 2001 pracoval v McKinsey & Company jako konzultant pro řadu společností v potravinářském sektoru.

Semlitsch je absolventem Vysoké školy ekonomické a držitelem titulu MBA, který získal na Kellogg School of Management.

"Jsem velmi vděčný za příležitost vést Orklu do nové a vzrušující fáze rozvoje Skupiny. Chci stavět na silných stávajících pozicích Orkly na různých trzích a podporovat pokračující růst a expanzi společnosti,“ říká nový prezident a generální ředitel společnosti Orkla.

Orkla je předním dodavatelem značkového spotřebního zboží v severském regionu, Pobaltí a na vybraných trzích ve střední Evropě a Indii. Orkla je kótována na burze cenných papírů v Oslu a sídlí v Oslu. V roce 2018 dosáhla skupina obratu 41 miliard NOK a měla přibližně 18 500 zaměstnanců.