Orkla - Foods česko a Slovensko

21. 06. 2023

Novinka: tekuté bujóny s praktickým dávkováním

Vitana přichází s novinkou, která na trhu dosud chyběla: řadou tekutých bujónů. V kuchyni šetří čas i peníze a umožňují přesněji chuťově vyladit připravované recepty. Díky praktické lahvičce je totiž lze na rozdíl od tradičních kostek či gelu snadno dávkovat a rovnou přidávat do jídel. Jsou ideální na přípravu moderních jídel, jako jsou rizota nebo kuskus, ale určitě ho využijete i pro přípravu tradičních omáček a vývarů.

Novinka: tekuté bujóny s praktickým dávkováním
Novinka: tekuté bujóny s praktickým dávkováním
Tekuté bujóny Vitana jsou k dostání ve třech variantách: hovězí, kuřecí a zeleninová. Neobsahují žádné konzervanty a jedna lahvička o objemu 180 ml v sobě ukrývá koncentrovanou chuť na přípravu až devíti litrů vývaru.

„Při vývoji produktu jsme vycházeli z toho, že tradiční forma bujónů v podobě kostek nebo gelů se špatně dávkuje. Většinou je také potřeba nejdřív je rozpustit, než se přidají do jídla. Hodí se tedy spíš pro přípravu větších objemů: polévek nebo klasických omáček. Náš nový tekutý bujón je univerzální. Stačí po něm prostě sáhnout a rovnou jej nakapat do jídla v požadovaném množství, ale stejně tak z něj pohodlně připravíte několik litrů polévky,“ říká Zuzana Jirsová, produktová manažerka společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko, do jejíhož portfolia bujóny Vitana patří.

Díky měřítku na boku lahvičky se bujón jednoduše dávkuje. „Naše nová řada tak kromě jiného zákazníkům pomáhá omezit plýtvání a šetřit. Do jídla vždy přidáte požadované množství, zbytek uschováte v ledničce a použijete při vaření příště,“ dodává Zuzana Jirsová.

Bujóny v tomto balení dosud na trhu chyběly. Jsou univerzální – kromě přípravy klasické české kuchyně jako jsou omáčky nebo polévky se skvěle se hodí také k dochucování moderních receptů. Lidé si čím dál víc vaří doma a rádi svá jídla vylaďují k dokonalosti. Díky snadnému dávkování tak lze jednoduše dochutit třeba skvělé rizoto, ale i připravit pořádných pár litrů lahodného vývaru.