Orkla - Foods česko a Slovensko

14. 03. 2019

Norský velvyslanec navštívil závod v Byšicích

Vzácná návštěva zavítala ve středu 20. února 2019 do Byšic. Velvyslanec Norského království Robert Kvile i s manželkou Ernou Alice Størkson navštívili zdejší výrobní závod Vitany. Na místě je osobně uvítali CEO Orkla Foods International Johan Wilhelmsson i CEO Orkla Foods Česko a Slovensko Paweł Szcześniak.

Norský velvyslanec navštívil závod v Byšicích
Norský velvyslanec navštívil závod v Byšicích

Pan velvyslanec se jako oficiální zástupce země, kde sídlí mateřská společnost Orkla, seznámil s fungováním celého závodu a živě se také zajímal o celé dění ve společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko, v jejímž rámci se v současnosti integruje Vitana s Hamé.

Důležitou součástí mých povinností jako velvyslance Norska je podporovat ekonomickou spolupráci mezi Českem a Norskem, stejně jako norské investice ve vaší zemi. A Vitana je díky Orkle vlastně nejvýznamnější investicí naší země u vás. Musím říci, že jsem byl ohromen profesionalitou zdejšího týmu a také tím, co jsem v závodě viděl. Vše je čisté a oceňuji i zdejší důraz kladený na bezpečnost, kvalitu i životní prostředí,“ shrnul velvyslanec Kvile své dojmy z návštěvy, během níž zavítal do samotné výroby a prohlédnul si také moderní inovační centrum, kde se vyvíjejí nové produkty.

Zajímavostí je, že pan velvyslanec již jednou v Česku působil, a to na začátku 90. let minulého století jako tajemník velvyslanectví v Praze.

Svou návštěvu Byšic pak velvyslanec Kvile zakončil setkáním se starostkou Janou Polákovou. Závod Vitany je totiž nejvýznamnějším zaměstnavatelem v okolí a s obcí ho tak pojí dlouhodobá spolupráce. Například 16. června zde proběhne již tradiční dětský den, který Vitana a obec pořádají společně.