Orkla - Foods česko a Slovensko

09. 08. 2022

Naše chilli omáčky patří k nejlepším!

Alespoň podle čerstvého zjištění deníku Blesk, který nechal komplexně otestovat 11 běžně dostupných chilli omáček na českém trhu a mezi nimi i naši Vasco da Gama a Vitanu Sladkou. Test to byl poměrně důkladný a jsme zato rádi, protože se v něm ukázalo, jak skvělé produkty máme!

Naše chilli omáčky patří k nejlepším!
Naše chilli omáčky patří k nejlepším!

Vasco da Gamadruhá nejlepší omáčka ze všech hodnocených – má skvělou skladkokyselou chuť, dostatek viditelných chilli kousků a co se obsažených látek týče, je ze zdravotního hlediska nejpříznivější – nejméně doslazovaná a s nejnižším obsahem soli. Ve srovnání s ostatními obsahuje i málo kyseliny glutamové a konzervantů (kyseliny sorbové a benzoové).

 

Čtvrtá nejlépe hodnocená chilli omáčka - Vitana Sladká – je podle odborníků výborná, chuťově vyvážená a s druhým nejvyšším podílem chilli kousků. Ze sledovaných 11 omáček byla nejpálivější, což jí ubralo body, jinak by skončila tzv. na bedně. Na druhou stranu, co myslíte, je větší pálivost u chilli omáčky na škodu? Určitě se najde hodně spotřebitelů (i mezi námi), kteří tuto zdánlivou „vadu na kráse“ vnímají spíše jako výhodu.

 

Podkladem pro hodnocení Blesku byly výsledky zkoumání laboratoře Eurofins a výsledky testu organizovaného Laboratoří senzorické analýzy VŠCHT Praha.